Menu główne
 
 
     
 
 
     
      


KONCERT PAMIĘCI IRENY SENDLER 04.05.2018
*************************************
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 07.04.2018

***********************************

NOC W MUZYCZNEJ 9-10.03.2018
***********************************
BAL KARNAWAŁOWY - STYCZEŃ 2018
***********************************
RODZINNE SKRZYPCOWE KOLĘDOWANIE - 20.01.2018
***********************************

 


KONCERTY PÓŁROCZNE - STYCZEŃ 2018
***********************************


KONKURS KOLĘD 08.01.2018 r. - wyniki
***************************************
WIECZÓR KOLĘD - 20.12.2017 r.

***********************************

(Zdjęcia wykonała Pani Anna Zielińska - Urząd Gminy Świebodzin)
KONCERT KOLĘD W URZĘDZIE GMINY - 20.12.2017 r.

************************************
 
KONCERT KLASY PIERWSZEJ - 11.12.2017 r.
********************************************

W niedzielę 10 grudnia 2017 r. nasi uczniowie podarowali muzyczną paczkę dla wolontariuszy, darczyńców, obdarowanych oraz organizatorów Ogólnopolskiej Akcji Szlachetna Paczka. W paczce znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy wykonane przez młodych instrumentalistów podczas uroczystego finału akcji w Świebodzinie. Wystąpili: Zuzanna Stefura, Alicja Pilch, Katarzyna Olechnowicz, Anna Gabiga oraz mgr Daria Puciata, która od dwóch lat wspiera tą inicjatywę w naszym mieście.
****************************************POPIS KLASY FLETU I SAKSOFONU - 27.11.2017
*******************************************POPIS KLASY GITARY - 24.11.2017
**********************************************

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY MUZYCZNEJ 13.11.2017

************************************************************7-8.10.2017 r. w ramach Festiwalu Musica Misericordia odbyły się warsztaty muzyczne w których brali udział nasi uczniowie. Warsztaty odbywały się w dwóch grupach I -wokalna i II - instrumentalna. Nasi uczniowie mogli skorzystać z lekcji z profesjonalistami. Warsztaty zakończyły się koncertem uczestników w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

***************************************************
       

Regionalne Akordeonowe Warsztaty Metodyczne
Prof. dr hab. Elwira Śliwkiewicz-Cisak,
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Literatura pedagogiczna dla uczniów Klas Akordeonu Szkół Muzycznych I stopnia (akordeon z manuałem melodycznym). Sposób zawieszania instrumentu oraz mocowania pasów, ich wpływ na postawę i aparat gry akordeonisty - 06.11.2017 r.

******************************************************

KONCERT Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MUZYKI
ORAZ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 04.10.2017 r.

***************************************************
 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 - 23.06.2017 r. 
     ****************************************************** 

KONCERT ABSOLWENTÓW - 19.06.2017 r.
        ******************************************************    W dniu 14 czerwca 2017 r. Nasza Szkoła gościła uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze, którzy wspólnie z uczniami Szkoły Muzycznej w Świebodzinie wystąpili na koncercie „Muzyka językiem wszystkich dzieci”.
   Prowadząca, Pani Jagoda Paszkowska omówiła budowę : ksylofonu, wind chimes, bongosów, kija deszczowego. Na wymienionych instrumentach grały dzieci przygotowane przez Panią Joannę Popiołek – nauczycielkę ZSS nr 1. Wśród publiczności nie zabrakło też osób uczęszczających do Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzinie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świebodzinie.
Pani Paszkowska zaprezentowała również materiały pomocnicze w komunikacji z osobami niepełnosprawnymi, tj. piktogramy stworzone przez Panią Arlettę Paszkowską – zawarte w folderze przygotowanym specjalnie na okazję koncertu w Naszej Szkole.
Już dziś czekamy na kolejną imprezę z udziałem naszych gości, zaplanowaną na przyszły rok szkolny!

 ******************************************************     
     
       
Kolejny koncert uczniów Szkoły Muzycznej.
 Hipermarket TESCO - 03.06.2017 r.

 *****************************************************

    

     

Kulturalny Poranek przy muzyce i filiżance kawy

w Restauracji Mimoza w Świebodzinie

W sobotę 6 maja 2017 r. uczniowie klasy fletu mgr Darii Puciata umili czas mieszkańcom Świebodzina dzwiękami muzyki klasycznej. Młodzi fleciści zaprezentowali swoje umiejętności podczas porannego koncertu w Restauracji Mimoza, której właścicielką jest p. Iwona Balcewicz - Przyjaciel Szkoły. Koncert poprowadziła mgr Daria Puciata, a wykonawcom akompaniowała mgr Paulina Kocot. Zdjęcia wykonał Pan Arkadiusz Zawiski.

***************************************************

               
      

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja w Świebodzinie.

Delegacja Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Świebodzinie w składzie: mgr Daria Puciata wraz z uczniami Emilią Walczak, Zuzanną Gacek, Bartoszem Zawiskim oraz Emilią Kozłowską 3 maja uczestniczyli w uroczystościach majowych zorganizowanych w naszym mieście.

            ***********************************************************
                      
    
                      
     Koncert dla mieszkańców Świebodzina. Hipermarket TESCO 01.04.2017 r.
                     ******************************************************

                                                                     
       

       Dnia 28.01.2018 r. odbyło się w PSM I st. im. Z. Noskowskiego „Skrzypcowe Kolędowanie”.  Przybyli uczniowie, absolwenci z klasy skrzypiec oraz przedszkolaki wraz z rodzinami. Kolędowanie zaszczyciła swoją obecnością Pani dyrektor Renata Sypień. Byli obecni także nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Wszyscy obecni prezentowali kolędy solo , z rodziną lub zaproszona osobą. Koncert upłyną w bardzo miłej atmosferze, wszyscy się znakomicie bawili. Powstał nawet nieformalny chór z wszystkich obecnych.                                                                                    Zapraszamy za rok

Jadwiga Pietsch
                           **********************************************

                                         

                                              

   Już po raz kolejny w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Darią  Puciata zorganizował Konkurs na wykonanie kolędy.
   Uczniowie wraz z najbliższymi mogli rywalizować w czterech kategoriach: Debiutant, Solista, Zespół kameralny, Zespół rodzinny.
   Jury nagrodziło wszystkich wykonawców upominkami, które ufundowała Rada Rodziców. Warto wspomnieć, że uczniowie, którzy się zaprezentowali swój występ musieli przygotować samodzielnie - bez pomocy nauczyciela.

                           **********************************************

                  

      

      

      
        
                                
  WIECZÓR KOLĘD 21.12 2016 r. - WIDEO
                       **********************************************

                                                    

                                            

                               

                   

   W czwartek 15 grudnia 2016 roku odbył się Koncert Kolęd dla społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świebodzinie. Koncert przygotowała oraz poprowadziła mgr Daria Puciata. Wystąpili uczniowie naszej szkoły a także do wspólnego kolędowania przyłączyła się Pani Dyrektor Renata Sypień, która akompaniowała na fortepianie wspólnemu wykonywaniu najpopularniejszych kolęd. Koncert był uwieńczeniem projektu Świąteczna fabryka pozytywnych emocji prowadzonego przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju HYAK.

                 **********************************************

                  
     W sobotę 10 grudnia 2016 r. uczniowie klasy fletu mgr Darii Puciata wzięli udział w finale ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Młodzi muzycy zagrali podczas koncertu kolęd dla darczyńców. W ramach wdzięczności za pomoc
 i dobroć jaką okazali w wykonaniu uczniów wysłuchali najpiękniejsze polskie kolędy oraz melodie świąteczne


                      ************************************************

            
                                               

                                         Popis klasy gitary 19.11.2016 r.
                       ************************************************

                                          
  Dnia 11 listopada delegacja PSM I st. w Świebodzinie w składzie: Katarzyna Olechnowicz, Emilia Walczak, Michał Solak wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Darią Puciata uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości przy Pomniku Niepodległości w Parku Chopina w Świebodzinie. Uroczystości odbyły się w ramach Tygodnia Patriotycznego w naszym mieście, który jest organizowany z okazji uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

                   ************************************************
    

Dnia 3 listopada odbyły się Warsztaty Klas Fletu mgr Darii Puciata, które poprowadziła Pani Malwina Zajączkowska.W zajęciach wzięli udział uczniowie z dwóch szkoł muzycznych -  PSM I st. w Międzyrzeczu oraz PSM I st. w Świebodzinie. Na zakończenie całego dnia zajęć i prób orkiestry fletowej odbył się uroczysty koncert, w którym wzięli udział wszyscy fleciści.

                         **********************************************
             
     
     
                                

W dniu 17.10.2016 r. w PSM I st. w Świebodzinie odbyło się Spotkanie metodyczne dla Nauczycieli Klasy Gitary " Sposoby i kolejność wprowadzania podstawowych  technik gitarowych w nauczaniu początkowym"- prowadzenie mgr Tatiana Stachak. W szkoleniu wzięło udział kilkunastu nauczycieli z Makroregionu Północno - Zachodniego. Pani Tatiana Stachak rozpoczęła wykładem, w którym poruszała zagadnienia zawiązane z problematyką i znaczeniem początkowego etapu  nauczania gry na gitarze. W drugiej części prowadząca przedstawiła nowy podręcznik własnego autorstwa „ Elementarz Gitarzysty”. Następnie Pani Tatiana Stachak przeprowadziła lekcje otwarte z uczniami klas I-III podczas , których zaprezentowała sposoby realizacji wybranych elementów technicznych. Pani Tatiana Stachak w podsumowaniu podzieliła się wnioskami i  spostrzeżeniami. Spotkanie metodyczne zakończyła dyskusja pedagogów połączona z wymianą doświadczeń.

                        ************************************************
      
      
      

         

                   OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 14.10.2016

                   ****************************************************

                                                             
        
       
      
         
                 
                 PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY MUZYCZNEJ 07.10.2016
                      *************************************************

                                               

       
      
       
                                      DNI OTWARTE SZKOŁY 08.06.2016 r.
                       ************************************************    
             
                        

10 maja 2016 r. p. Daria Puciata poprowadziła warsztaty muzyczne pt. "Dęciak nie taki nadęty", które odbyły się w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W warsztatach uczestniczyli uczniowie w PSP nr 7 w Świebodzinie.

                           *********************************************

                                       
Dnia 6 maja 2016 r. nasi uczniowie  uświetnili swoją grą akademię z okazji Święta 3- go Maja w SOSW w Świebodzinie. Zaprezentowane zostały głównie utwory polskich kompozytorów.

                           *********************************************

                               

Pierwszego dnia wiosny klasa fletu wybrała się na spotkanie integracyjne do restauracji Mak w Świebodzinie. Świętowanie dnia wagarowicza poprzedziła próba zespołu fletowego złożonego ze wszystkich flecistów naszej szkoły, który przygotowuje się do występu podczas uroczystego koncertu z okazji jubileuszu 45 - lecia PSM I st. w Świebodzinie

                           **********************************************

                          
                                   
                 Koncert z okazji Dnia Kobiet w Bibliotece Publicznej 08.03.2016 r.
                             *********************************************
                                                            
                        
      

      

      
    

05.12.2015 W PSM I st. w Świebodzinie odbyły się Warsztaty Akordeonowe

które poprowadził pedagog i kompozytor Krzysztof Naklicki.

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 10  i trwały do godziny 14.

W lekcjach poprowadzonych przez kompozytora wzięli udział uczniowie z Międzyrzecza i Świebodzina. Z połączenia czterech zespołów akordeonowych,  powstała orkiestra akordeonowa , która zagrała na  koncercie galowym , kończącym warsztaty.

Po zakończonych warsztatach i próbie orkiestry Krzysztof Naklicki wygłosił wykład na temat ,,Jak pielęgnować talent po skończeniu szkoły muzycznej’’

Całą imprezę uwieńczył koncert, w wykonaniu Krzysztofa Naklickiego i orkiestry akordeonowej.

W wykonaniu Krzysztofa Naklickiego usłyszeliśmy: Józef Seger- Fuga e-moll

J.S Bach-Sarabanda z Suity h-moll, a . Piazzolla –Dwa tanga, K. Naklicki- Kopciuszek – bajka w 10 obrazkach.

W wykonaniu orkiestry akordeonowej usłyszeliśmy utwory Krzysztofa Naklickiego: Concertino, Los zakochanych , Józefik i Anka oraz w opracowaniu kompozytora z towarzyszeniem fortepianu wykonano kolędy: Cicha Noc,  Trumfy, Lulajże Jezuniu.

Warsztaty przygotowała i poprowadziła Alina Plebanek- nauczyciel klasy akordeonu PSM I st. w Świebodzinie.

                           **********************************************

                                                          

                                             

                                 

            
                                         KONKURS KOLĘD - 04.01.2016 r.

                     ************************************************

                                        
                                           
                               WIECZÓR KOLĘD 18.12.2015 r. - otwórz wideo 
               
                      ***********************************************

      
         6 grudnia 2015 r. odbyły się warsztaty artystyczne dla dzieci w Świetlicy wiejskiej w Grodziszczu. Impreza rozpoczęła się koncertem kolęd w wykonaniu uczniów z klasy fletu mgr Darii Puciata.

                      **************************************************


       
       
                                                              
        
            CHARYTATYWNY KONCERT KOLĘD W JORDANOWIE 17.12.15
                      ***********************************************

                                                 

                                              

                                Koncerty klasowe - grudzień 2015 roku

                        **********************************************

      
                           
                   
      

2.XII.2015 uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych w PSM w Świebodzinie. Nasi uczniowie oraz dzieci ze Świetlic Środowiskowych własnoręcznie wykonały kartki świąteczne, które już niebawem ich bliscy znajdą w skrzynkach pocztowych, co na pewno sprawi im wiele radości. Gościnnie warsztaty prowadziła p. Marlena Mamczys.

*********************************************

                 
                 
                                      

25 listopada odbyły się Warsztaty Klasy Fletu mgr Darii Puciata, które poprowadziła        mgr Beata Tecław (PSM I st.w Gubinie). W warsztatach uczestniczyli wszyscy       uczniowie klasy fletu.

                              ********************************************

      
                                 
         
                                           Popis klasy fletu 25.11.2015 r.
                          ********************************************

      
                                     
                                    Popis klasy gitary 21.11.2015 r.

                           ********************************************
                                                                       
                                                           
        ,
                    

                                  Popis Klasy Skrzypiec mgr J. Pietsch
               Koncert odbył sie 28.10.2015 r. w auli PSM I st. w Świebodzinie

                            ********************************************

                             
                                                                      

 7.10.2015 r. Samorząd Uczniowski przy współpracy z Radą Rodziców zorganizował dyskotekę szkolną z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczyny ze szkoły muzycznej spisały się na medal, przygotowały pyszny poczęstunek oraz zadbały o dekoracje i dobrą zabawę.


                           ********************************************

                              
                                          

28.09.2015 r. odbyły w się naszej szkole WARSZTATY DLA DĘCIAKÓW, które poprowadzili nauczyciele instrumentów dętych mgr Daria Puciata oraz mgr Czesław Nowakowski. W zajęciach brali udział wszyscy uczniowie, którzy grają na instrumentach dętych (flet, klarnet i saksofon).

                                                               
                           *********************************************


                                                                         

                               Popis Klasy Fletu mgr D. Puciata
                         
15. 04. 2013 r. – godz. 18:00, Aula PSM

                    *********************************************

                                                
                                                                                 
  

W dniu 10.04.2013 r. o godz. 17.00 w Auli PSM I st. im. Z. Noskowskiego, odbył się Popis klasy skrzypiec mgr J. Pietsch. W Popisie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy oraz licznie zgromadzona publiczność. Przy fortepianie towarzyszyła uczniom mgr A. Backiel. Koncert poprowadziła mgr J. Pietsch.

                      

                           *********************************************

W dniu 15.05.2013 r. o godz. 18.00 w Auli PSM I st. im. Z. Noskowskiego, odbył się Popis klasy fortepianu mgr Agaty Backiel.

                                    *********************************************

                                                  

                                  Popis Klasy Fletu mgr D. Puciata
                                      
20. 11. 2013 r. Aula PSM

                        *********************************************

                                 

                                      

                                      

                             

                                 Popis Klasy Fletu mgr D. Puciata
                                                  MIMOZA

                        *********************************************

                                 

                                            

                                               

                                     

                                         Popis Klasy Fletu mgr D. Puciata
                                            MIMOZA - 06.12.14 r.

                      *********************************************            

                                                     
                         Ko
ncert w szpitalu - Międzyrzecz - 06.02.2015 r. 

                      *********************************************     

           
                                                                                   
                             SESJA NAGRANIOWA W ZBĄSZYNKU 19.02.2015

                      *********************************************     

                                                                                   KONCERT W ŁUGOWIE 08.03.2015

                      *********************************************     

                                                 
                                                    MUZEUM 06.03.2015

                      *********************************************     

                                         
                                        ŚWIĘTO PIEŚNI - Sulechów 16.05.2015 r.

                     *********************************************   

            

Zespół akordeonowy VIVA ACCORDION po raz pierwszy brał udział w
XV Międzynarodowy Festiwal Zespołów Muzyki Akordeonowej organizowany przez  Centrum Kultury 105 w Koszalinie, który odbył się w dniach 24-27.09.2015.
Wspaniałe święto akordeonu, dało zespołowi oraz opiekunom dużo pozytywnej energii na kolejny pracowity sezon, a warsztaty z profesorami z Rosji na pewno zostaną zapamiętane przez naszych młodych muzyków do końca życia.
VIVA ACCORDION w składzie: ALICJA MARCINOWSKA, WITOLD GACEK,  MARCIN GABRUK, ROBERT MORYSON,  MATEUSZ CEJKO swoim występem rozbawili festiwalowych gości. Ich pierwszy sobotni koncert wszystkim bardzo się spodobał, akordeoniści otrzymali gromkie brawa a ich nauczycielka Pani Alina Plebanek gratulacje od Profesorów z Rosji i nauczycieli inny zespołów. Wszyscy byli ciekawi pierwszego występu zespółu ze Świebodzina oraz jego repertuaru. Po występie prezentacyjnym młodzież uczestniczyła w próbach Wielkiej Orkiestry Festiwalowej składającej się ze wszystkich festiwalowych muzyków. Ponad to zespoły i ich nauczyciele, opiekunowie mogli uczestniczyć w warsztatach – lekcjach otwartych, które z zespołem poprowadzili: Roman Kozłowski i Vladimir Ryzhow wykładowcy Akademii Muzycznej w Pierm .
       Tradycyjnie , każdego dnia Festiwalu Festiwal kończył się występami profesjonalnych muzyków z Rosji, Białorusi, Francji i Polski.

W niedzielę ,  w ostatnim dniu Festiwalu o godz. 12:00 odbył się koncert galowy w którym  zaprezentował się również nasz VIVA AKORDION,  koniec koncertu uwieńczył    ,  wspólny występ Wielkiej Orkiestry Festiwalowej, która składała się z siedemdziesięciu młodych akordeonistów- uczestników, XV Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Muzyki Akordeonowej w Koszalinie.

 VIVA ACCORDION bardzo dziękuje Burmistrzowi Świebodzina mgr inż. Dariuszowi Bekiszowi za przyznanie STYPENDIUM ARTYSTYCZNEGO  BURMISTRZA ŚWIEBODZINA , dzięki któremu mogliśmy pojechać na ten prestiżowy festiwal. Dziękujemy również Pani Renacie Sypień- Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I.st, również Firmie PPH Postęp S.A. w Świebodzinie , Pani Alinie Plebanek oraz rodzicom członków zespołu.      

 Chcemy nadal  rozwijać swoje akordeonowe, muzyczne pasje i działać , aby tak się działo potrzebujemy wsparcia. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.